Ergenekon Mu Arıyorsunuz?

2009-05-04 20:28:00

Ergenekon var. Ama bu ülkede daha çok !!!!!!!!
Evet, ülkede uzunca bir süredir bir türlü ortaya çıkarılamayan bir terör örgütü aranıyor. Aranıpta bulunamayan bu bazılarının ETÖ? Dedikleri bazılarının da Türklerin tarihinden geldiğini bildiği “ERGENEKON” 12. dalgasıyla ülke gündemindeki yerini korumaya devam ediyor.

Bugün itibarıyla yine sözde bir Ergenekoncu daha tutuklanmasının ardından yirmi dört saat geçmeden yoğun bakıma alındı. Geçmişte de gözaltında iken rahatsızlanıp tahliye edildikten sonra ölen de oldu. Hatta bir subay da bilindiği üzere Gata’da tedavi görüyor.

Ergenekon'u sabahın erken saatlerinde evleri dernekleri üniversiteleri basarak aramaya ne gerek var ki, onu bulmak çok kolay. Hem de hiç o kadar yorulmaya insanlara eziyet etmeye işkence altına almaya da gerek yok. Evet! Ergenekon var olduğuna da elbette ki inanıyorum ve de biliyorum. Var var var. Bal gibi de var. Ama o bu şekilde aranmakla bulunmayacak bir şey. Şimdi aklıma geldi. Yapılan operasyonlarda, aranan Ergenekon terör örgütü acaba, siyasi iradeyle ters düşen bir yapının mı adı yoksa siyasi iradenin kendisinden korktuğu için ortaya attığı bir kabusun mu habercisi? Bunu anlamak için ise, kimlerin gözaltına alındığına baktığımızda zaten bu karşımıza çıkıyor.

Birilerinin paçasının tutuşması sonucu oluşan ve yapılandırılmaya çalışılan bu olgunun temeline biraz inecek olursak karşımıza bir takım güçlerin hazırladığı bir tezgah ortaya çıkıyor. Eski Genelkurmay başkanı, Yaşar Büyükanıt Paşa'nın safdışı bırakılması planı ile başlayan “Şemdinli” olayından sonra, ülkede bir taban zıtlığı hareketi doğrulmaya çalışıldı. Bu doğrultuda devam eden süreçle birlikte gelişen ve geliştirilmeye çalışılan olaylar zinciri bugünlere ve bizi de Ergenekon'a getirdi. Siyasi hesaplaşmanın başlangıcı, miladı diyeceğimiz olaylar sürecinde karşımıza bazı ip uçları çıkıyor. Ancak Türkiye bir hukuk devleti olduğuna göre de hukuku ayaklar altına almadan, hukuku, hukuksuzluk yaratmadan uygulayabilmek esas hukuk olmalıdır.

Aranan Ergenekon da;
-Cumhuriyet savunucusu isen,
- Atatürk ilke ve devrimlerine bağlıysan,
-Laikliği savunuyorsan,
- Ülkenin birlik ve bütünlüğünden yanaysan,
-Çağdaşlıktan yanaysan,
-Demokratsan,
- Ülkenin satılmasına karşıysan
-ABD ve AB emperyalizmine karşıysan
-İşbirlikçi değilsen,
- Atatürk’çü Düşünce Derneklerine üyeysen,
- İlerici aydınsan,
- Çağdaş Yaşamı Destekleme Dernekleri üyesiysen
Velhasıl iktidardan “YANA” değilsen, İşte o zaman “Ergenekon” cusun Ama esas Ergenekon, bence Türk ulusunun tarihi geçmişinde var olan bir destandır. Ta gerilere gidip o tarihi Ergenekon yapısını destanını bulup yıkıp yok etmek için mi mücadele etmiş ki bu insan bunları Ergenekoncu diye içeri alıp kimisini hasta edip dışarı kimisini de dışarı salıp ölüme mahkûm ediyorsun, bence en doğrusu Ergenekon adını tarihten silip atmak lazım o zaman. Onun için diyorum ki evet Ergenekon vardır. Var! Var! Evet, Ergenekon var.

0
0
0
Yorum Yaz